Specjalista ds. zakupów

Miejsce pracy: Rybnik
Region: śląskie

Koncern Tenneco jest firmą produkcyjną działającą na całym świecie. Jesteśmy pionierem w zakresie globalnych pomysłów na czystsze powietrze oraz płynniejszy, cichszy i bezpieczniejszy transport. Projektujemy, produkujemy i dystrybuujemy produkty Clean Air i Ride Performance. Obsługujemy naszych klientów z 91 zakładów produkcyjnych i 15 ośrodków inżynieryjnych i technicznych na całym świecie, dostarczając zaawansowane technologie, produkty wysokiej jakości.

Główna siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych w Lake Forest w stanie Illinois.

Nasz oddział Tenneco Automotive Polska w Rybniku to duży zakład produkcyjny, w którym pracuje ok. 2000 osób. Oprócz zakładu w Rybniku funkcjonuje również centrum badawcze- Rybnickie Centrum Inżynieringu REC, które zajmuje się projektowaniem i rozwijaniem systemów wydechowych dla wiodących producentów samochodów.

Zadania:

  • Zaopatrzenie zakładu w materiały produkcyjne
  • Nadzorowanie stanu realizacji zamówień i dostaw
  • Wyjaśnianie spraw związanych z reklamacjami w zakresie jakości i ilości dostarczonego towaru
  • Kontakt z dostawcami, wysyłanie zapytań ofertowych
  • Prowadzenie negocjacji z dostawcamiMonitorowanie stanów magazynowych
  • Wprowadzanie zamówień do systemu
  • Ścisła współpraca z innymi działami firmy

Wymagania:

  • preferowane wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne
  • znajomość zagadnień zakupowych i procesu negocjacji
  • min. 2-letnie doświadczenie w zakupach, mile widziane w branży automotive
  • umiejętność zarządzania czasem i ustalania priorytetów
  • zdolności analityczne i organizatorskie
  • wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne
  • samodzielność w działaniu jak i umiejętność pracy w zespole
  • kreatywność, innowacyjność,
  • znajomość systemu SAP albo innego systemu ERP
  • dobra znajomość języka angielskiego

Oferujemy:

  • stabilną pracę
  • zakres obowiązków umożliwiający rozwój i poszerzanie wiedzy
  • uczestnictwo w szkoleniach