Kontroler Finansowy

Polska, Mazowieckie, Warszawa 36263/001 Permanent

Dla naszego Klienta, miedzynarodowej firmy z branży mediowej o bardzo rozpoznawalnej marce szukamy osoby, która wesprze dział finansowy.

Podsumowanie / Job summary:

Idealny kandydat to osoba wywodząca się z księgowości, mająca dobre rozumienie finansów. Wymagana dobra znajomość języka angielskiego. Na stanowisku możliwy będzie rozwój kompetencji pod okiem doświadczonych menadżerów.

Opis stanowiska / Job description:

  • udział w procesie budżetowania i forecast'owania
  • udział w procesie zamykania miesiąca: kalkulacja i tworzenie rezerw, przygotowywanie raportów dla działów księgowości w ramach regionu
  • analiza odchyleń od budżetu i forecastu
  • udział we wdrożeniach i obsłudze systemów finansowych
  • współpraca w ramach raportowania do grupy
  • raportowanie cashflow
  • raportowanie do GUS i NBP
  • uzgadnianie kont i sald wewnątrzgrupowych
  • współpraca w ramach procesów kontroli SOX
  • wiekowanie oraz windykacja należności
  • tworzenie raportów ad hoc na potrzeby Zarządu
  • współpraca z działem sprzedaży i marketingu przy ocenach opłacalności prowadzonych projektów

Kogo szukamy / Profile description:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne
  • minimum 4-5 letnie doświadczenie w obszarze kontrolingu
  • biegłej znajomości języka angielskiego, znajomość języka czeskiego mile widziana
  • znajomości zasad rachunkowości finansowej (UoR i USGAAP) i rachunkowości zarządczej
  • doświadczenia w raportowaniu do urzędu statystycznego i Narodowego Banku Polskiego
  • doświadczenia w pracy w dużych i złożonych organizacjach międzynarodowych
  • znajomość systemów bazodanowych i doświadczenie w przetwarzaniu dużej ilości danych
  • znajomość HFM, Oracle mile widziany SAP,
  • bardzo dobrej znajomości MS Office, w szczególności Excel i Access.
  • doświadczenia w grupowych procesach kontrolnych prowadzonymi zgodnie ze standardami SOX
  • wysoko rozwiniętych umiejętności interpersonalnych i komunikacyjnych
  • efektywnej organizacji pracy i skutecznego ustalania priorytetów
  • inicjatywy, zaangażowania i odpowiedzialności

Oferujemy / We offer:

  • Premia roczna
  • Opieka medyczna
  • Swobodna atmosfera w pracy - możliwość przyprowadzania zwierząt
  • 3,5% pensji na PPE

About Michael Page

Michael Page is a leading professional recruitment consultancy specialising in the recruitment of permanent, contract and temporary positions on behalf of the world's top employers.

Michael Page is a part of the PageGroup, which operates through 164 offices in 34 countries worldwide. First established in London in 1976, we've been bringing job seekers and employers together for more than 35 years.

Find out more about Michael Page